Opravy a servis hlavicka
podpora objednat
repairsevidence.com

Všechny programy i aktualizace jsou kontrolovány antivirovým systémem Eset, případná hlášení o nebezpečnosti či přítomnosti malware jsou falešná. Pokud používáte nějaký příliš sluníčkový prohlížeč, potom Vám možná zablokuje stažení programů z tohoto webu. Důvodem je, že autor odmítá platit každoroční paušální výpalné za digitální certifikát k aplikaci. Stejně tak pokud Vám Váš "antivirus" zahlásí, "že vás právě ochránil" před některým z těchto programů, pak se tímto falešným hlášením pouze pokouší ospravedlnit svou pochybnou existenci, poškozuje tak Vás a samozřejmě tvůrce programů, co nezaplatili výpalné. V případě pochybností můžete konzultovat emailem nebo telefonicky.

Tento software je poskytován bez jakékoliv záruky. Autor nenese zodpovědnost za případné škody vzniklé jakýmkoliv způsobem použití tohoto softwaru. Autor neručí za data se kterými program pracuje. Použití softwaru je na vlastní nebezpečí. Některé aplikace zejména doplňky pro systém Money S3 vyžadují další odborné znalosti pro samotné zprovoznění.

Huber (jen pro Android)

Program pro výpočet objemu kulatiny naležato dle Huberova vzorce s možností ukládání do seznamu. Lze vytvořit, uložit a kdykoliv znovu načíst libovolné množství seznamů. Hodnoty za kus i součty za seznam jsou na 3 des. místa. Podpora pro displeje od 4", tedy vhodné i pro malé mobily. podlední aktualizace: 24.10.2022: přidáno - dvojklikem na položku seznamu ji lze upravit a aktualizovat, přidána f-ce sdílet - odeslat na email apod.

huber.apk - 11MB

Program EED - elektronická evidence dokumentů v databázi

umožňuje spravovat složky se soubory v jediné databázi na (vzdáleném) sql serveru (Microsoft SQL server). Ten může být umístěn v lokální síti nebo v internetu na windows nebo linux serveru. Složky lze vytvářet, mazat a soubory nahrávat do databáze a z databáze. Dvojklikem je možné soubory otevírat v lokálním asociovaném programu a po úpravě je aktualizovat v databázi. Program je portable a je možné ho spouštět bez instalace, z internetu i z flashdisku na jakémkoliv pc s windows. Může nahradit sdílení složek v síti s tím, že složky a soubory jsou přístupné odkudkoliv dle umístění sql serveru.

eed.zip - 3MB

Slova

Velmi jednoduchý program na zkoušení slovíček nebo frází. Umí prohodit směr zkoušení. Umí výrazy náhodně vybírat, umí automaticky sestavit další test z chybně zodpovězených výrazů. Umí chybné výrazy automaticky přidávat na konec testu takže uživatel je zkoušen tak dlouho dokud nezodpoví vše správně! Vlastní testy si můžete vytvořit v poznámkovém bloku jako prostý txt soubor dle vzoru "_lekce1.txt".

instalaceslova.exe - 2,5MB

Štítky_OEM (1.0) Produkt ze serveru Slunečnice.cz - serveru freeware a shareware Nejlepší možné hodnocení serveru
Slunečnice.cz - serveru freeware a shareware

Program pro hromadný tisk štítků (např. popisky na zboží, regálové cenovky na prodejnu, polepky na různá zařízení, jmenovky...). Samozřejmostí je libovolná nastavitelnost rozměrů štítků, libovolné pozicování jednotlivých řádků textu na štítcích, fontu, barvy, ohraničení.... . Verze 2 nativně podporuje mnoho typů čárových kódů včetně QR, podporuje vkládaní a tisk grafiky, barevných přechodů, možnost tvorby grafů, tabulek nebo třeba jednodušších letáků. Verze 2 je unicode s podporou cizích znakových sad a možnosti plnohodnotné lokalizace (dostupných 5 základních jazyků). Program je používán v praxi pro tisk na samolepící nařezané štítky na formátu A4. Pro různé sestavy se dají ukládat profily s kompletním nastavením. Minimální požadavky: Windows XP SP3.

historická verze 1 zdarma bez návrháře sestav, určeno pro systémy Windows XP

stitky_oem_free.zip - 600 kB

Štítky 3.0 aktuální verze r.v. 2023

Program získal lepší vlastnosti pro vytváření a úpravy seznamu položek k tisku, integrovaný vizuální návrhář tiskových sestav umožňuje pohodlné vytváření a úpravy libovolného množství přednastavených sestav (profilů pro tisk), Do programu lze exportovat položky z programu Opravy a servis, z modulu evidence zařízení - lze využít pro tisk identifikačních či servisních štítků na servisovaná zařízení. Z modulu skladové evidence - ze skladových položek, z katalogu, sériových čísel a skladových dokladů. Je tak možné snadno vytisknout např. polepky nebo cenovky na právě přijaté zboží, počty generovaných štítků automaticky odpovídají počtu přijatých ks dle příjemky a ceny aktuálnímu stavu na daném skladě. Je možný také tisk z Money S3 - tisk štítků a cedulek na zboží z příjemek nebo zásob na skladě.

Program je demoverze, zkušební doba je 14 dní, základní cena firemní multilicence je 1500kč. Podporované systémy jsou Windows 7 až Windows 11.

videoukázka - tisk štítku ze skladu Money S3, tisk štítků z příjemky.

instalační program:  setup.exe - 5MB

Program mssqlbackup

Program slouží k automatickému zálohování databází MS SQL server a MS SQL LocaldB. Kromě zálohování libovolného výběru databází umí také obnovu a to i do nové, jiné nebo navzájem mezi serverem a lokální databází. Automatický mailing informuje o úspěchu resp. neúspěchu zálohování včetně podrobného logu. Zálohování je možné naplánovat jako úlohu/y v systému windows nezávisle na přihlášení uživatele. Tento program je určen pro správce, administrátory a zkušenější uživatele.

mssqlbackup.zip

Program testsqlrsv

Program slouží k jednoduchému testování dostupnosti a odezvy MS SQL server a MS SQL LocaldB. Tento program je určen pro správce, administrátory a zkušenější uživatele.

testsqlsrv.exe

Program popisky2

slouží pro opakovaný tisk cedulek ,popisků zboží, formulářů nebo jiných opakovaně tištěných dokumentů, obvykle rozměrů A4,A5, které mají jednotný vzhled na základě vlastních připravených šablon (tiskových formulářů). Těch lze uživatelsky vytvořit libovolné množství.

popisky2.zip

Velký ceník

Původně jen pomůcka pro nákupčí v obchodní firmě, která má mnoho dodavatelů velkého množství zboží (typicky např. počítačové firmy). Program spravuje databázi všech ceníků všech dodavatelů /zvládne až stovky tisíc položek zboží od desítek dodavatelů s pohodlnými funkcemi pro vyhledávání a třídění. Tím je zajištěna maximální efektivita při nákupu zboží - např. výběru dodavatele pro konkrétní položku za nejnižší cenu. Samozřejmostí jsou importní funkce (dodavatelské ceníky) a exportní funkce (přepočítané ceníky dle výběru a marže pro koncové uživatele). Následně byl program rozšířen o objednávkový a nabídkový systém pro potřeby prodejny, což umožňuje na prodejně zákazníkovi okamžitě nabídnout zboží z kompletní databáze všech dodavatelů za nejlepší cenu. Zahrnuje tiskové sestavy pro nabídky i objednávky s potvrzením pro zákazníka. Z dalších funkcí: eviduje dodavatele a jejich nejdůležitější charakteristiky, tím umí např. promítnout informaci o obvyklé dostupnosti objednávaného zboží na prodejnu. Umí vyexportovat celou databázi (nebo libovolný výběr) se zvolenou marží do webové podoby - php aplikace, která funguje jako zjednodušený vyhledávací systém s košíkem a možností tvorby předběžné objednávky, vše přístupné přes internet běžným prohlížečem na firemních stránkách.

více informací

utility pro Money S3

program cenysklady Pracuje s databází Money S3. Funkce pro kopírování cen položek zboží mezi jednotlivými sklady v rámci agendy. Funkce najít a nahradit najde a nahradí výskyt zadaného textu u všech položek v rámci jednoho skladu. Funkce suma nákupních cen spočítá okamžitou nákupní hodnotu skladu atd. program penezni denik, odstraní smazané záznamy, seřadí záznamy v peněžním deníku dle data a přečísluje čísla řádků aby šly dle data za sebou. program prachy21, zpristupni vybrane sklady z Money S3 na internetu v podobe webove aplikace - interaktivniho ceniku s moznosti objednani zbozi. Synchronizace s databazi Money S3 je automaticka pres ftps dle zvoleneho casoveho intervalu. Strom zbozi na webu je prevzat z kategorii zbozi ve skladu.

Zprávy

Program pro komunikaci a hromadné rozesílání zpráv v lokální síti. Nevyžaduje centrální server ani instalaci, funguje také jako portable. Krom rozesílání textových zpráv umí také zasílat shellové příkazy, které klient(i) na cílovém(vých) PC provede(ou), tedy např. vypnout všechna PC v síti. Umí získat z libovolného PC seznam spuštěných aplikací, resp. je spustit i ukončit. Zvládne také získat snímek obrazovky (sledování PC v síti). Zprávy mohou být na cílových PC zobrazené nejen v liště (trayi), ale také jako systémová "on top" hlášení, tedy například formou chybového hlášení Windows. Aplikaci lze na vybraných PC skrýt nebo změnit její status (např. pouze příjem) pouhým zasláním příkazu z libovolného PC v síti.

zpravy.zip - 290kB

Supergalerie Produkt ze serveru Slunečnice.cz - serveru freeware a shareware Nejlepší možné hodnocení serveru 
Slunečnice.cz - serveru freeware a shareware

Program na generování obrázkových galerií v podobě webových stránek. Pokud máte hodně fotek, snadno tímto programem vytvoříte vlastní fotogalerie použitelné na webu. Stačí zadat minimálně adresář s fotkami a program se sám postará o vytvoření náhledů, velkých fotek i přehledného a snadno dále upravitelného html kódu. Nástroj je určen i pro úplné laiky bez znalosti html.

Rozšíření které se aktivuje parametrem při spuštění (viz nápověda) umožňuje vytvářet galerie v php. Tato volba je určena pouze pro pokročilé uživatele. PHP galerie umí mimo jiné vytvářet průchozí galerie, zobrazit exif informace k fotografiím, přidává možnost hodnocení každé fotografie návštěvníky, počítá přístupy aj. Pro svůj chod, vyžaduje webserver s podporou php skriptování.

Tato utilita je freeware s podmínkou umístění odkazu (www.opravyaservis.cz) na vašich stránkách.

více informací...

Jednoduché reklamace

upozornění:Tento program byl nahrazen programem Opravy a servis 2

Program slouží k evidenci a hlídání reklamací. Důraz je kladen na maximální jednoduchost a přehlednost. Je přizpůsoben pro současnou práci více pracovníků (prodejna, servisní oddělení...). Reklamace jsou barevně rozlišené podle stupně vyřízení a doby trvání (hlídání termínů). To zajišťuje rychlou orientaci, okamžitý přehled v tom co je třeba akutně dořešit, nebo jakou informaci podat zákaznikovi na telefonický dotaz. K dispozici jsou základní fitry, vyhledávání podle nejdůležitějších charakteristik, tisky reklamačních listů, protokolů, potvrzení pro zákazníka. Data jsou uložena ve standardní databázi SQLite. Pro "instalaci" nebo přenos do jiného PC stačí pouze zkopírovat soubory. Typ licence je Freeware.

Poznámka: program je velmi zastaralý (win98-XP) a uveden pouze z historických důvodů. Pro seriózní práci použijte program Opravy a servis aktuální verze !

j_reklamace.zip - 650 kB
nebo instalátor
jreklamace123.exe - 1MB

JZP - Jednoduchý zálohovací program

Program pro automatické zálohování vybraných složek dle zvoleného časového intervalu. Zálohy jsou komprimované, mohou být i samorozbalovací - komprese 7zip.

jzp.zip - 500 kB

úklid

velmi jednoduchý program, který pouze automaticky vymaže temporary internet files, %user%\temp, %windir%\temp a vysype koš.

uklid.zip - 200 kB

Autotrace_gui

Program představuje jednoduché grafické rozhraní pro vektorizační programy autotrace a potrace, resp. jejich konzolové verze pro operační systémy Windows.

autotrace_gui.zip - 200 kB

Digiblesk Produkt ze serveru Slunečnice.cz - serveru freeware a shareware

Filtr, který se pokouší napodobit tzv. digitální flash vlastním algoritmem. Je určen pro nedokonalé digitální fotky pořízené za extrémních světelných podmínek, tzn. převážně jen pro speciální případy, kde může při vhodně nastavených parametrech efektně nahradit řadu fitrů a zdlouhavou ruční úpravu v nějakém pokročilém software. Vychází z analýzy masky jasů, na kterou aplikuje několik funkcí do zvolené hranice. Vyjasňuje podexponované části snímku, čím tmavší tím více podle automaticky odvozené křivky, upravuje celkový kontrast a umí úměrně zvýraznit barvy v původně tmavých zónách vše v jednom filtru/kroku.

Stránka s ukázkami a program ke stažení

Knihovnička

Velmi jednoduchý program na evidenci knih a jejich zápůjček. Postaveno na databázi Sqlite - žádná instalace. Obsahuje webový prohlížeč, který při otevření titulu nebo autora o nich hledé informace na internetu prostřednictvím vyhledávače zadaného na záložce nastavení.

knihovnicka.zip - 500 kB

Restart

Jednoduchá utilita pro vypnutí nebo restart pc v zadaný čas, lze naplánovat např. vypínání nebo restart pc každý den v určitý čas.

restart.exe - 2MB

Numlock

Jednoduchá utilita pro zapnutí numlock při spouštění systému win 7 a výše. Na win10 funguje i na problémy s VPN L2TP. Řeší chybu 0x0000011b - nemožnost instalovat síťovou tiskárnu, nutno spustit na printserveru a restartovat jej.

numlock.exe - 300kB

Generátor hesel

Jednoduchá utilita pro generování hesel dle zvolených kritérií.

genhesel.exe - 2MB